Perdormire
Хроника

СИНОЌА „ЛАНД РОВЕР“ УДРИ ВО ДЕВОЈЧЕ НА РАСКРСНИЦАТА КАЈ „ГЛОБАЛ“

На 06.09.2020 година, во 02,50 часот во Струмица, на крстосница од Бул.Ленинова и Бул. Маршал Тито се случила спобраќајна незгода во која учествувале ПМВ Ланд Ровер со струмички регистарски ознаки и пешак. Веднаш по незгодата пешакот е пренесен во Брза помош Струмица заради укажување лекарска помош. Во незгодата со телесни повреди се здобил пешакот кој по укажана лекарска помош е задржана на понатамошно лекување. По овластување на јавен обвинител увид на лице место изврши увидна екипа од СВР.Стримица.