strumica denes logo

15 ГОДИШНО МОМЧЕ ОД ВАСИЛЕВО, ИЗВРШИЛО ОБЉУБА ВРЗ НЕМОЌНО ЛИЦЕ!

Автор:

Датум:

април 26, 2021

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

април 26, 2021

Категории:

Хроника

СВР Струмица поднесе известување до ОЈО Струмица за 15-годишен малолетник од с.Василево, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „обљуба врз немоќно лице“. На 01.04.2021, пријавениот во с.Василево извршил обљуба врз 18-годишно женско лице