14 ГОДИШНИК ОД СТРУМИЦА ИЗГУБИЛ КОНТРОЛА НАД СВОЈОТ МОТОР И ПАДНАЛ – ПОВРЕДЕНИ ВОЗАЧОТ И СОПАТНИКОТ!

јуни 23, 2020

На 22.06.2020 во 00,30 часот било пријавено дека во Струмица на ул.„Широк Дол“ 14-годишник кој управувал моторцикл „Априлија“ со струмички регистарски ознаки изгубил контрола и паднал. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил моторциклистот, а со телесни повреди се здобил сопатникот по што биле пренесени во Општата болница Струмица за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Струмица.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: