strumica denes logo
Животни

јануари 12, 2023

Утре протест пред Влада за да се запре убивањето и мачењето на кучиња!

Утре, на 13 јануари, во 16 часот е закажан протест

Види повеќе

јули 18, 2019

Здружение за заштита на животни „Animal Lovers“ бара помош од струмичани за згрижување на кучињата

Здружение за заштита на животни „Animal Lovers“ – Струмица упати

Види повеќе

ноември 12, 2018

АЛАРМАНТНО: Внимавајте на вашите деца и домашни миленици, отров расфрлен на некои улици во Струмица!

Како што објави на својот официјален фејсбук профил Друштвото за

Види повеќе