bandr

Хроника

Култура Хроника

СТРУМИЦА ВО ТАГА: ПРЕД ДВА ЧАСА ДВЕ МОМЧИЊА ОД 15 ГОДИНИ ГО ЗАГУБИЈА ЖИВОТОТ ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА!

  Пред околу два часа на патот Петралинци-Балдовци се случи тешка сообраќајна несреќа помеѓу скутер и автомобил. На скутерот биле две млади момчиња С.К и...

Хроника

Кривична за струмичанец за употреба на исправа со невистинита содржина и несовесно работење во службата

Полициската станица Радовиш поднесе кривични пријави против Г.А. (36) од с. Сушево, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела...