Home

Perdormire
Здравје

НОВО: ОВА Е НОВАТА МЕРКА КОЈА УТРЕ ЌЕ БИДЕ ПРЕДЛОЖЕНА!

Home

Нови посебни мерки за Тетово засега не се планираат, но утре ќе биде предложена нова мерка за целата земја. Ова денеска го изјави министерот за здравство Венко Филипче.

Новата мерка ќе се однесува на сите граѓани, македонски и странски државјани.

-Мерката ќе се однесува за влез и излез од нашата земја. Ќе биде барана потврда за вакцинација, негативен ПЦР тест или доказ за прележување на болеста, истакна Филипче.