Home

Perdormire
Здравје

НАЈНОВИ ИНФОРМАЦИИ: Нови четири заболени од коронавирус, повеќе медиуми пренесуваат дека денеска ќе биде прогласена вонредна состојба!

Home

Министерството за здравство соопшти дека изутрината е потврден коронавирус кај четири лица од Скопје, со што вкупниот број заболени во државава до 12 часот денеска изнесува 35. „Фокус“ пушува пак дека за неколку часа, претседателот Стево Пендаровски најверојатно ќе прогласи вонредна состојба поради состојбата со корона вирусот.