Home

Perdormire
Здравје

ФИЛИПЧЕ НАЈАВИ ДЕКА ОД СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ПОЛЕКА СЕ ВРАЌАМЕ ВО НОРМАЛА,РЕСТОРАНИТЕ И КАФУЛИЊАТА ЌЕ РАБОТАТ НА ОТВОРЕНО, СЕ ОТВОРААТ И ГРАДИНКИТЕ!

Home

Животот полека ќе се враќа во нормала веќе од следната недела, најави министерот Филипче на денешната прес-конференција.

-Угостителските објекти во прво време ќе може да ги отворат само терасите, а на нив ќе може да се седи само на одредена дистанца, ова го најави на денешната прес-конференција министерот Филипче.

– Останува Комисијата за заразни болести до крајот на оваа недела да го финализира овој протокол и веќе од почетокот на следната се да биде во функција. Секако, тука се мисли и на градинките бидејќи кога родителите ќе почнат да работат и ќе нема кој да ги чува децата, рече Филипче.