Home

Perdormire
Здравје

„ФАКТОР“ ОБЈАВИ: РЕКОРДНИ 58 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА!

Home

Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи состанок, за Фактор потврдуваат дека бројот на нови позитивни случаи на Ковид-19 изнесува 58.

Велат зголемувањето на бројот на нови заразени пациенти можело и да се очекува, особено по укинувањето на рестриктивните мерки.

Инаку, најголемиот број новозаразени се од веќе вчера споменатите скопски општини, Сарај, Чаир, Бутел….

Следуваат повеќе информации наскоро – пренесува ФАКТОР.