Пол ван Дајк го отвора Д фестивал во Дојран

април 16, 2018


Двократниот број еден светски диџеј Пол ван Дајк на 6 јули ќе настапи на отворањето на Д фестивал во Дојран, објави „Пасворд продукција“.

Ван Дајк е една од првите суперѕвезди во електронската музика, кој успеа да ја внесе на голема врата на комерцијалната сцена, соработуваше со легенди како „Ју-Ту“, Мадона и „Депеш мод“, повеќе пати беше номиниран за Греми награда и оствари милионски тиражи со своите изданија. Добитник е на Орден на честа од градот Берлин.

По 30 години импресивно богата кариера, тој и понатаму е продуктивен и студиски. Последниот албум „Оттогаш“, издаден на крајот на минатата година, го потврдува како авторитет не само на транс сцената, туку и во електронската музика воопшто.

Покрај Ван Дајк, Д фестивал, кој ќе се одржи од 6 до 8 јули, го најави и еден од најуспешните балкански рапери Френки. Тој доаѓа да го промовира новиот албум „Егзил“, кој лани го објави преку светската етикета „Јуниверзал мјузик“.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ