Времето денес сончево со мала до умерена облачност

февруари 3, 2023

Наутро со слаб локален снег, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Температурите во Струмица ќе се движат од 0 до 7 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: