Времето денес облачно со повремени врнежи од дожд

јануари 27, 2023

Претежно облачно и студено со повремени локални врнежи од дожд и снег во пониските и снег на повисоките места и на планините. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Температурата во струмица ќе се движи од 2 до 6 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: