Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачнст

март 8, 2023

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер претежно од западен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од  5 до 16 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: