Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност

февруари 7, 2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието.

Температурите во Струмица ќе се движат од -4 до 2 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: