strumica denes logo

Времето денес ќе биде претежно облачно, попладне со врнежи од дожд

Автор:

Датум:

февруари 28, 2023

Автор:

Датум:

февруари 28, 2023

Претежно облачно, попладне со врнежи од дожд, наместа пообилни. Врнежите ќе продолжат и во вечерните часови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 7 до 16 степени целзиусови.