Времето денес ќе биде облачно со сончеви периоди

февруари 20, 2023

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северозападен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 4 до 15 степени целизусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: