Времето денес ќе биде облачно и студено

јануари 28, 2023

Променливо облачно и студено, на места со провејување на слаб снег. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.
Во Струмица температурите ќе се движат од 0 до 6 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: