Студеното време продолжува, погледнете какво време не очекува денес и во следните денови

февруари 8, 2023

Денес времето ќе  биде  сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од -4 до 2 степени целзиусови.

Ладното време и понатаму ќе се задржи, во продолжение погледнете какво време не очекува во следните 3 дена:

Прогноза за четврток 09.02.2023

Температури од -4 до 4 степени целзиусови

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

 

Прогноза за петок 10.02.2023

Температури од -3 до 5 степени целзиусови

Наутро студено, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

 

Прогноза за сабота 11.02.2023

Температури од -4 до 5 степени целзиусови

Наутро студено, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

 

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: