Еве какво ќе биде времето во текот на денешниот ден

јануари 24, 2023

Претпладне облачно со врнежи од дожд, особено во источните делови каде ќе бидат пообилни. На планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег.

Попладне врнежите ќе престанат, но ќе се задржи облачно, освен во крајните западни делови каде ќе има делумно намалување на облачноста. Ќе дува слаб ветер, претежно од источен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 6 до 8 целзиусови степени.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: