Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност

февруари 1, 2023

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од -1 до 8 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: