Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност

февруари 10, 2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од -4 до 6 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: