Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност

март 14, 2023

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 2 до 14 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: