strumica denes logo

Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност

Автор:

Датум:

март 18, 2023

Автор:

Датум:

март 18, 2023

Утрото свежо, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Температурите ќе се движат од 1 до 13 степени целзиусови.