strumica denes logo

Денес времето ќе биде сончево но студено

Автор:

Датум:

февруари 11, 2023

Автор:

Датум:

февруари 11, 2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од -3 до 6 степени целзиусови.