Денес времето ќе биде сончево но студено со слаб ветер

февруари 9, 2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од -5 до 3 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: