Денес времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер

февруари 21, 2023

Сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен до северозападен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 2 до 18 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: