Денес времето ќе биде сончево и потопло

февруари 16, 2023

Наутро постудено, а преку денот претежно сончево и потопло. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 0 до 13 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: