Денес времето ќе биде променливо облачно

февруари 24, 2023

Променливо облачно, претпладне со појава на слаб локален дожд претежно во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 8 до 14 целзиусови степени.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: