Времето денес ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд

март 10, 2023

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат поројни, проследени со грмежи и засилен ветер (над 70 км/час), локално и во форна на невреме.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: