Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност

февруари 23, 2023

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност, кон крајот на денот во источните делови ќе има слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 5 до 17 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: