Денес времето ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд

март 11, 2023

Променливо облачно со слаб локален дожд. Ќе дува умерен, а во западните делови засилен ветер од западен правец, кој попладне во северните делови ќе го промени правецот во северен.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: