Home

Perdormire

Tag - втора лига

Спорт

Струмица е веќе второлигаш!

На четири кола пред крајот на сезоната, струмичкиот прволигаш може да се подготвува за животот во понизок ранг. По поразот од Фени Индустри со 100:84 пропаднаа...

Спорт

Струмица се поблиску до Втора лига!

Со тројца нови кошаркари и еден повратник во тимот, Струмица ќе се обиде да го направи (не)возможното и да обезбеди опстанок во Првата лига. Но, и покрај...