Home

Perdormire

Tag - видео подгорец

Спорт

БРАВО,БРАВО,БРАВО: ОДБОЈКАРКИТЕ НА ООУ „ВИДЕО ПОДГОРЕЦ“ СО ПРВА ПОБЕДА НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ХРВАТСКА!

Струмичките одбојкарки на ООУ “Видое Подгорец“ на Светското првенство во Пореч – Република Хрватска стартуваа со победа. Одбојкарките на ООУ “Видое Подгорец“...

Култура

Виолета Цицимова од ООУ „Видое Подгорец“ го освои првото место на државниот натпревар по англиски јазик

Уште еден голем успех за основното општинско училиште „Видое Подгорец“ и општина Струмица. Виолета Цицимова, ученичка во деветто одделение го освои првото...

Струмица

Во ООУ„Видое Подгорец“ го најавија доаѓањето на пролетта и ги одбележаа Денот на екологијата и Светскиот ден на лицата со Даунов синдром

Со низа активности стручната служба на основното општинско училиште „Видое Подгорец” од Струмица, денеска, во соработка со I-во Б одделение, го најавија...