strumica denes logo
Тиверија

април 11, 2019

Тиверија освои бод во Дојран и ги откажа „истатовки“ од титулата!

Екипата на Тиверија Струмица одигра одличен натпревар на гостувањето во

Види повеќе

февруари 26, 2019

ЖФК „Тиверија“ од Струмица го освои Купот на Карневалот Струмица 2019!

Заврши 3-от меѓународен турнир Куп на Карневалот – Струмица 2019.

Види повеќе

јануари 26, 2019

АЛЕКСАНДРА РИСТОВСКА ИЗБРАНА ЗА НАЈДОБАР ТРЕНЕР ВО МЛАДИНСКА КОНКУРЕНЦИЈА ВО СТРУМИЦА!

Во категоријата за најдобар тренер во младинска конкуренција, на синоќешната

Види повеќе

декември 6, 2018

ГЛАСАЈТЕ: Ристовска Александра номинирана во категоријата за најдобар фудбалер во женски фудбал

Како што е веќе познато манифестацијата за избор за најдобри

Види повеќе

декември 6, 2018

ГЛАСАЈТЕ: Славе Велков од ЖФК ТИВЕРИЈА номиниран за најдобар тренер во женски фудбал

Како што е веќе познато манифестацијата за избор за најдобри

Види повеќе

мај 31, 2018

Струмичка Тиверија го освои Купот на Македонија во женска конкуренција

  Екипата на Тиверија Струмица го освои трофејот во фудбалскиот

Види повеќе

мај 29, 2018

Струмичанката Пале Николовска одигра 100 натпревари за ЖФК Тиверија

Во последното коло ЖФК Тиверија Струмица се соочи против ЖФК

Види повеќе

мај 19, 2018

Тиверија Струмица ќе се подготвува за Куп-финалето со екипа од САД

Македонскиот женски прволигаш Тиверија Струмица закажа пријателски меч на кој

Види повеќе

април 26, 2018

Струмичка Тиверија и Драгон ќе бијат битка за Куп-титулата

Екипите на Тиверија Струмица и Драгон ќе играат во финалето

Види повеќе