Home

Perdormire

Tag - штрудли

Рецепти

РЕЦЕПТ: СОЧНИ ШТРУДЛИ ОД ЈАБОЛКА!

Потребни состојки: 200 г брашно (состојки за тесто) 100 г путер 120 мл ладна вода 1 лажица шеќер во прав 1 јајце (за премачкување) 2-3 јаболка (фил од јаболка)...