strumica denes logo
Шкендија

мај 22, 2018

Битолчани без карантин во Струмица, тетовци со тренинг на „Младост“

Експедицијата на Пелистер во Струмица ќе патува во среда, на

Види повеќе

април 25, 2018

„Академците“ се вратија за реми со шампионот!

Академија Пандев ја имаше честа прва да го пречека новиот

Види повеќе

април 24, 2018

Пелистер и Шкендија ќе играат Куп-финале под рефлектори на 23 мај во Струмица!

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) го одреди официјалниот термин на финалето од

Види повеќе

април 13, 2018

Шкендија и Пелистер пак во Струмица ќе водат битка за Куп-трофејот

Екипите на Шкендија и Пелистер се финалисти во фудбалскиот Куп на Македонија, а веќе се

Види повеќе

март 2, 2018

ФФМ ја одби жалбата на „пандевци“: Нема прекршување на правилата

Случајот со спорниот момент на мечот меѓу Шкендија и Академија

Види повеќе

март 1, 2018

„ПАНДЕВЦИ“ СО ПОРАКА ДО ШКЕНДИЈА!

„Непознавањето на Статутот, Правилниците и останатите прописи на ФФМ никого

Види повеќе