Home

Perdormire

Tag - ПРВА ЛИГА

Култура

(ВИДЕО) ОФИЦИЈАЛНО: ФК БЕЛАСИЦА, ГОРДОСТА НА СТРУМИЧАНИ ПО 14 ГОДИНИ ПОВТОРНО ВО ПРВА ЛИГА-НАПРЕД ПЛАВИ!

По 14 години, гордоста на струмичани ФК БЕЛАСИЦА повторно ќе игра прва лига! По денешната убедлива победа над екипата на Кожув со резултат од 6:0  ФК БЕЛАСИЦА...

Спорт

ОВАА САБОТА СИТЕ НА СТАДИОН, СИТЕ ЗАЕДНО ДА ГО ПРОСЛАВИМЕ ВЛЕЗОТ ВО ПРВАТА ЛИГА НА СТРУМИЧКАТА ГОРДОСТ БЕЛАСИЦА!

Оваа сабота со почеток од 16:30 часот, струмичката гордост ФК БЕЛАСИЦА игра против ФК КОЖУВ. Затоа, сите заедно на стадион да ја бодриме Беласица и со победа...