Home

Perdormire

Tag - протести

Струмица Денес

ПРОТЕСТИ ВО МУРТИНО: Земјоделците протестираат поради ниските откупни цени на зелката

Земјоделци од струмичко, производители на пролетна зелка, денеска во селото Муртино со мирен протест го искажаа своето незадоволство од намалувањето на...