Home

Perdormire

Tag - очен лекар

Хроника

СВР СТРУМИЦА СО НОВА КРИВИЧНА ПРИЈАВА:Без факултет и лиценца вршела очни прегледи и одредувла диоптер на пациенти!

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Г. (62) од Гевгелија поради постоење основи сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“. Како што соопшти...