Home

Perdormire

Tag - Марија

Струмица

ЧЕСТИТКИ: Најсреќниот ден за струмичанецот Никола Ѓоргиев, „Денес се роди нашата принцеза Марија“

Најдобриот македонски одбојкар кој е роден во Струмица, Никола Ѓоргиев и неговата сопруга Дани имаат посебни моменти за радост, откако на свет дојде ќеркичката...

Култура Магазин

(ИНТЕРВЈУ) МАРИЈА СПАСОВА Е ПРВЕНЕЦ НА ГЕНЕРАЦИЈА 2014-2018 ВО СОУ „ДИМИТАР ВЛАХОВ“ – СТРУМИЦА

Наставничкиот совет при СОУУД „Димитар Влахов“ – Струмица едногласно ја прогласи нивната ученичка Марија Спасова за првенец на овогодинешната генерација...