ЧЕСТИТКИ: Најсреќниот ден за струмичанецот Никола Ѓоргиев, „Денес се роди нашата принцеза Марија“

октомври 29, 2018

Најдобриот македонски одбојкар кој е роден во Струмица, Никола Ѓоргиев и неговата сопруга Дани имаат посебни моменти за радост, откако на свет дојде ќеркичката Марија. Капитенот на македонската репрезентација ја сподели радосната вест преку социјалните мрежи.

„Денес се роди нашата принцеза Марија“, напиша Ѓоргиев.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ