Perdormire

Tag - крадци

Хроника

ДВАЈЦА СТРУМИЧАНИ СЕ ПРЕТСТАВУВАЛЕ КАКО МАЈСТОРИ ЗА ИЗРАБОТКА НА МЕБЕЛ И „ОПЕРИРАЛЕ“ НИЗ СТРУМИЧКО!

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против К.Б (53) од Струмица и  И.М (56) од Василево...