Home

Perdormire

Tag - измачување

Хроника

Продолжува измачувањето на животните: Половина час коњ не можел да се крене откако паднал пред СВР-Струмица!

Како што не информираа очевидците, пред 3 часа коњ од голем умор паднал пред СВР Струмица и околку половина час лежел на земја…Случаевите со измачувани...