strumica denes logo
хроника

октомври 3, 2018

Хроника: 37 годишен струмичанец загина откако падна во провалија со својот трактор

На 02.10.2018 година околу 19.10 часот во село Сушица, струмичко,

Види повеќе

мај 29, 2018

ТАТКО СИ ГО ПРЕТЕПА СИНОТ: СВР СТРУМИЦА ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА!

Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против 55-

Види повеќе