strumica denes logo
Горан Пандев

мај 9, 2019

ГОРАН ПАНДЕВ СО ЧЕСТИТКА ЗА АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ!

По историскиот пласман во Академија Пандев, се огласи и првиот

Види повеќе

април 5, 2019

Пандев се повредил на настапите на Македонската репрезентација и не играше против Интер!

Тренерот на Џенова, Чезаре Прандели откри дека капитенот на македонската

Види повеќе

март 21, 2019

Вечерва Горан Пандев го игра 100-от официјален меч за МАКЕДОНИЈА!

На вечерашниот натпревар против Летонија (арена „Филип Втори“, 20.45 часот)

Види повеќе

март 4, 2019

СВЕТСКО А НАШЕ: СКРОМНОТО МОМЧЕ ОД СТРУМИЦА ВЛЕЗЕ МЕЃУ НАЈГОЛЕМИТЕ ВЕЛИКАНИ ВО СЕРИЈА А!

Најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев, забележа голем момент во Италија

Види повеќе

февруари 25, 2019

(ФОТОГАЛЕРИЈА) НАШИОТ ГОРАН ПАНДЕВ ДОБИ ИТАЛЈАНСКО ДРЖАВЈАНСТВО!

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев доби и италијанско. Популарниот Гоче преку

Види повеќе

ноември 3, 2018

(ВИДЕО) ПРЕКУ 60.000 ЛУЃЕ НА НОЗЕ ЗА ДА ГО ПОЗДРАВАТ НАШИОТ ГОРАН ПАНДЕВ!

Џенова e целосно немоќна да му се спротистави на Интер

Види повеќе

ноември 1, 2018

Украдена ѕвездата на Горан Пандев од плоштадот во Струмица

На плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица, денеска, ја снема ѕвездата

Види повеќе

октомври 16, 2018

Пандев: Ова е моја најуспешна година, денеска мора да ја победиме и Арменија!

Само три натпревари го делат Горан Пандев до историскиот рекорд

Види повеќе

октомври 14, 2018

Пандев-Лихненштајн 4:1: Струмичанецот ги „уништи“ гостите-Македонија со голема победа!

Фудбалската репрезентација на Македонија стигна до убедлива 4:1 победа над

Види повеќе