Home

Perdormire

Tag - ѓердан

Култура

(ВИДЕО) КАКВА МАГИЈА-СТРУМИЧАНЕЦОТ ВАСИЛ ГАРВАНЛИЕВ СО НОВА МАЕСТРАЛНА ПЕСНА „ЃЕРДАН“

Нашиот сограѓанин Васил Гарванлиев кој ја испеа познатата „Марионка“ вчера на неговиот официјален јутјуб канал ја објави неговата нова песна насловена „Ѓердан“...