strumica denes logo
ФК Беласица

април 15, 2019

ПОРАДИ СЛАБИТЕ РЕЗУЛТАТИ: БЕЛАСИЦА И ХАЏИЕВСКИ ПРЕД РАЗДЕЛБА!

Како што пишува СПОРТМЕДИА, Беласица и Ѓоко Хаџиевски се пред

Види повеќе

април 8, 2019

Силекс ја изненади Беласица и ја оддалечи од битката за опстанок!

Екипата на Силекс забележа голема победа на стадионот „Младост“ во

Види повеќе

декември 20, 2018

ПОЧИНА РИСТО ДОРИЕВ – ПОРАНЕШЕН ФУДБАЛЕР НА ФК БЕЛАСИЦА!

По кратко боледување на 47 годишна возраст синоќа почина Ристо

Види повеќе

декември 17, 2018

СО ПОБЕДАТА НАД АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ, МЛАДИТЕ ФУДБАЛЕРИ НА БЕЛАСИЦА ГО ОСВОИЈА „БЕЛАСИЦА КУП 2018″

Младите фудбалери НА ФК Беласица го освоија „БЕЛАСИЦА КУП 2018“

Види повеќе

ноември 1, 2018

МЛАДИТЕ ФУДБАЛЕРИ НА ФК БЕЛАСИЦА НА „ПЛОВДИВ КУП 2018“

Младите фудбалери на ФК БЕЛАСИЦА родени 2008 година, предводени од

Види повеќе

октомври 26, 2018

Пандевци не пуштаат „Ајдуци“ на трибините во Турново – Пинда вели дека се плашат од струмичката публика!

SPORT 1: Ривалството на двата струмички клубови, Беласица и Академија

Види повеќе

август 1, 2018

Клубот од Струмица доби нов тренер: Беласица го именуваше наследникот на Цицмиловиќ

Новиот македонски фудбалски прволигаш Беласица брзо го реши прашањето околу

Види повеќе

јули 30, 2018

ОФИЦИЈАЛНО: Беласица доби лиценца и ќе игра во Прва Лига!

Надминати се проблемите со Беласица и нејзината трансформација во Здружение

Види повеќе