strumica denes logo
ДРВЈА

февруари 5, 2019

ДВА КАМИОНИ ТОВАРЕНИ СО НЕЛЕГАЛНО ИСЕЧЕНИ ДРВЈА ФАТЕНИ НА „МЛАДИНСКА“

Вчера околу 16:00 часот на „Младинска“ струмичката полиција заплени 2

Види повеќе

јули 19, 2018

СО ЛАЖНО ПОДГОТВЕНИ ИСПРАВИ КРАДЕЛЕ ДРВЈА – СВР СТРУМИЦА СО КРИВИЧНА ПРИЈАВА!

  Полицијата поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство-Радовиш против

Види повеќе

април 17, 2018

СТРУМИЧАНЕЦ ВРАБОТЕН ВО „ШУМСКОТО“ КАКО КОНТРОЛОР-ЧУВАР, СВЕСНО ПРОПУШТИЛ ДА ПОМИНЕ ТРАКТОР НАТОВАРЕН СО ДРВЈА!

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица,

Види повеќе

април 16, 2018

СВР СТРУМИЦА ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПОРАДИ СТОРЕНО КРИВИЧНО ДЕЛО „КРАЖБА“

СВР Струмица поднесе кривична пријава против А.Т. (27) с. Ораовица,

Види повеќе