Home

Perdormire

Tag - донирање

Култура

ДА СПОДЕЛУВАМЕ СИТЕ: БРОЕВИТЕ ЗА ДОНАЦИИ ЗА НАШАТА НИНА ИЗЛЕГОА – ПРЕСКОКНЕТЕ ЕДНО КАФЕ И ДОНИРАЈТЕ!

Потребни сме и на нашата струмичанка Нина Димитревска од Струмица која мора да замине на операција во САД која чини 65.000 евра, која вклучува и обавезна пост...

Култура

ГЕСТ ЗА ПОЗДРАВ: ДЕНЕС МУ Е РОДЕНДЕН, НО НЕ ГО ПРОСЛАВИ ТУКУ ОДЛУЧИ ПАРИТЕ ДА ГИ ДОНИРА НА ИГОР ГЕЛЕНЧЕВ!

За разлика од стандардното славење на роденден, струмичанецот Христијан Николов одлучи да направи нешто што досега никој не го направи во овој град. „Kако...

Струмица

Градоначалникот Јаневски присуствуваше на одбележувањето на Светскиот ден на книгата во библиотеката „Благој Јанков Мучето“

Градоначалникот Коста Јаневски, денеска, присуствуваше на одбележувањето на Светскиот ден на книгата и авторското право кое што се одржа во библиотеката...