Home

Perdormire

Tag - Беласица.

Култура Струмица

ЛЕГЕНДИ И ПРЕДАНИЈА: Што ли крие Беласица – ураниум, злато или гробот на Александар Македонски?

Скротена на југоистокот од државата, во близина на Струмица, една од најстарите планини во Македонија, но и на Балканскиот Полуостров, Беласица, немо крие...

Култура

(ВИДЕО) ОФИЦИЈАЛНО: ФК БЕЛАСИЦА, ГОРДОСТА НА СТРУМИЧАНИ ПО 14 ГОДИНИ ПОВТОРНО ВО ПРВА ЛИГА-НАПРЕД ПЛАВИ!

По 14 години, гордоста на струмичани ФК БЕЛАСИЦА повторно ќе игра прва лига! По денешната убедлива победа над екипата на Кожув со резултат од 6:0  ФК БЕЛАСИЦА...